Küçük Cerrahi Müdahaleler


Küçük Cerrahi Müdahaleler

Dikiş Alma: Steril koşullarda olmalıdır. Hastamız ameliyat süreci geçirmiştir veya yaralanmalar sonucunda bizim uyguladığımız dikiş atma işlemi sonrasında 10-15 gün geçmesiyle pens ve bistüri yardımı ile yapılan işlemdir. Dikiş alma işlemi ağrısız ve basit bir operasyondur.

Dikiş Atma: Acil durum gerektiren bir konudur. Tamamen steril koşullarda profesyonel ekip dahilinde yapılması gereken bir işlemdir. Hastamıza uygun şartlar sağlanılarak lokal anestezinin yardımı ile ağrısız bir şekilde yaptığımız bir uygulamadır. Düzenli aralıklarla 2 günde 1 pansumanları yapılmalı yara enfeksiyondan korunmalıdır.

Yüzeysel Yabancı Cisim Çıkarma: Hastalarımızın normal günlük yaşamında gerçekleşen kazalar sonucu ortaya çıkan bu durumlarda kliniğimizde veya evde sterilite koşullarını sağlayarak yaptığımız işlemdir.

Apse Boşaltma: Deri altında yumuşak dokuda oluşan, vücudun sınırlayamadığı, giderek büyüyen kapsül içinde biriken eksuda (irin) boşaltılmadığı takdirde kana geçerek tüm vücutta enfeksiyona neden olabilir, yüksek ateş ve genel durum bozukluğu yapabilir. Apse adı verilen bu yapının boşaltılıp içerisinin yıkanma işlemini yapıyoruz.

Tırnak çekimi, tırnak batması, yaraya dikiş atma (kesi satürasyonu), dikiş alma, apse drenajı, yanık müdahale, küçük kaza ve yaralanmalar, yabancı cisim çıkartması (göze, kulağa, buruna), kulak delme, burun delme, hızma, piercing, küpe, apse – sivilce temizliği, kulak yıkama – (kulak temizleme), nasır tedavisi ...

Evinizde, Kliniğimizde veya Steril Şartları Sağlayacağımız Her Ortamda Küçük Cerrahi Müdahaleler İşlemini Gerçekleştirmekteyiz.

7/24 Sağlık Hizmetleri Bizi Arayın