Gebelik Testi


Gebelik Testi
Hastalarımızın, anne olmak isteyen kadın anne adaylarımızın heyecanla gebe olup olmadığı öğrenmesi yönünde sonucuna ulaşmak istediği birçok çeşitli yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemler gebelik testleri başlığı altında isimlendirilmektedir. Gebelik testi, kadının hamile olup olmadığının anlaşılması için kandan ya da idrardan yapılan testtir. Gebelik testinde kanda veya idrarda Hcg hormonu aranır. Hcg hormonu tespit edilen kadın hamile anlamına gelmektedir. Evde sağlık hizmetleri olarak sizlerden kan veya idrar numunesi alarak laboratuvarlarımızın aracığıyla sonucunuzu sizlere sunmaktayız. Gebelik testi ne kadar, fiyatı nasıl yapılır.

Kanda Gebelik Testinin Avantajları Nelerdir?
İdrar testine göre daha erken sonuç alınabilir. Kanda tespit edilen hCG seviyesi sayesinde sağlık açısından gereken değerlendirmeler yapılabilir.

Gebelik Testi Ne Zaman Yapılmalıdır?
Adet döngüsü geciken sağlıklı bir kadın gecikmenin ardından en az beş en çok bir hafta sonra hamilelik testi yaptırabilir. Hamilelik kan testi ile daha net şekilde belirlenmektedir.

Gebelik Testi Sonucu Nasıl Değerlendirilir?
Gebelik testi sonucu pozitif çıkar ve hCG değeri 10 ıu/l üzerindeyse bu gebe olunduğu anlamına gelir. Korunmasız cinsel ilişkiden bir hafta 10 gün sonra eğer hamilelik oluşmuşsa kanda hCG hormonu yükselir; evde yapılan testlerde de böylece gebelik belli olabilir.

İdrar Testi Mi Kan Testi Mi Doğru Sonuç Verir?
Anne adayları gebelikten şüphelenince ilk olarak idrar testi yapmak isterler. Eğer evde yapılan testte pozitif sonuç alınırsa kan testine gidilir. Fakat hamilelik önce kanda sonrasında idrarda belli olur. Çok erken bir süreyse idrarda negatif görünebilir.

Evinizde, Kliniğimizde veya Steril Şartları Sağlayacağımız Her Ortamda Gebelik Testi İşlemini Gerçekleştirmekteyiz.

7/24 Sağlık Hizmetleri Bizi Arayın